Descript.al

Descript.al lindi si media, nga dëshira e disa gazetarëve për të sjellë ndryshim në mënyrën si raportohen lajmet në vendin tonë.

Raportim i saktë dhe në mënyrë të pavarur është motoja e Descript.al

Descript.al nuk do të jetë thjeshtë një media online e shtuar më shumë në vendin tonë, por do të bëjmë diferencën më mënyrën si do të trajtojmë ngjarjet dhe përcjellim këndvështrimin tonë të pavarur tek lexuesit.

Në një kohë që media është në udhëkryq dhe debat të madh mes klikimeve dhe raportimit të lajmeve reale, ne synojmë që te lexuesit të përcëllimin problematikat e tyre.

Media jonë nuk do të jetë vetëm një përcjellës i deklaratave për shtyp të institucioneve dhe partive politike, por do të hedhim më shumë dritë mbi të vërtetën që fshihet pas tyre.

Çdo ditë, Descript.al, do të jetë i përditësuar me lajme, intervista, reportazhe, investigime, duke theksuar se asgjë nuk ka rëndësi për ne, më shumë se besueshmëria e lexuesit.

Vizitoni websitin

Lajmet më të lexuara

image

Kush është anti-shqiptari i madh Panajot Barka që…

Shumë prej jush, janë ulur për të parë ndonjë emision në darke para televizorit dhe aty iu është shfaqur si personazh i ardhur nga errësira as më pak e as më shumë se Panajot Barka…

Lexoje të plotë

image

Me flamurin kuqezi/ Si duken shtëpitë e para të ndërtuara nga…

Janë përuruar shtëpitë e para në fshatin Likesh në Shijak të ndërtuara pas shembjes nga tërmeti i 26 nëntorit.
Lajmin e mirë e ka dhënë gazetari Marin Mema, i cili në një intervistë….

Lexoje të plotë

image

25-vjeçari nga Mirdita që punon në kryeqytetin italian…

SItalia sot është e gjunjëzuar përballë koronavirusit, megjithatë disa sektorë shërbimi vazhdojnë të mbajnë në jetë çizmen e Europës. Një frymëmarrje në këto kohë të vështirë i japin edhe…

Lexoje të plotë

image

Drejtimi i një Bashkie në kohë pandemie…

Tropoja ishte ndër qytetet e para që u prek nga COVID-19, por fatmirësisht vatra e infeksionit u shua shumë shpejtë.
Kryetari i Bashkisë së Tropojës, Rexhë Byberi, në një intervistë për…

Lexoje të plotë

Descript.al

NIPT: M01531001I

Email: [email protected]

FB Facebook
IG Instagram