Pusulla Shqiptare

LAJMET MË TË KLIKUARA TË JAVËS

DHJETOR, 2020

 

image

The Sun: Pesë ilaçe që ekspertët thonë se mund të ndalojnë Covid-19

1. Antidepresantët Zakonisht përdoret për të trajtuar depresionin, dhe ankthin.Sipas një studimi amerikan, 152 të rriturve iu dha ose uvoxamine (100mg dy herë ose tre herë në ditë) ose një ilaç placebo kur ata u sëmurën me virusin.Asnjë nga pacientët që morën ilaçin zbutës të depresionit nuk panë. . .

Lexoje të plotë >>>

 

image

Deklarata e fortë e Klodiana Lalës, zbulon emrin e politikanit që nxori nga burgu Lul Berishën

Gazetarja Klodiana Lala foli në emisionin e Adi Krastës për njoftimin e SPAK se ka zbardhur vrasjen e Vajdin Lames dhe Klodian Spahiut. Për këto vrasje akuzohen Lul Berisha dhe Emiljano Shullazi dhe bandat e tyre. . .

Lexoje të plotë >>>

 

image

Droni më i madh në botë, mund të lëshojë raketë dhe satelit

Niveli X është droni më i madh në botë dhe ka aftësi mbresëlënëse. Droni është 5.4 metra i lartë, ka një diametër të krahut 18.2 metra dhe është 24.3 metra i gjatë, dhe për shkak të këtyre dimensioneve ai konsiderohet si mjeti ajror më i madh pa pilot në botë. Niveli X është një produkt i Aevum dhe peshon gati 25 tonë. . .

Lexoje të plotë >>>

 

image

“Ta tregoj aty jashtë pastaj”, analisti përplaset me Frrok Çupin: Ti meriton të…

1Analisti Agron Gjekmarkaj është përplasur me Frrok Çupin pas debatit që ai zhvilloi me ish-deputeten e Partisë Demokratike, Grida Duma. Debati në studio – Gjekmarkaj: Kjo po të kishte një vëlla do të të kapte ty pas studios. Po do ta bëj unë pastaj…

Lexoje të plotë >>>

 

Informohuni të parët mbi lajmet më të fundit shqip nga Shqipëria, Rajoni dhe Bota!