Albanian Tours
Festa e Krishtlindjeve
Krishtelindiet ne Selanik dhe Stamboll
Nisja me date 24 Dhjetor, 5 dite
Vetem 187 €
Ne cmim perfshihen:
  • Akomodimi***
  • Mengjeset+darka ne Selanik me buzuqi
  • Transporti komod max 16 persona
  • Siguracioni shendetesore
  • Shoqerimi ne shqip
Budapest-Viene-Beograd–Split
Nisje+ me date 28 Janar 2015, 5 dite
Vetem 239 €
Ne cmim perfshihen:
  • Akomodimi***
  • Mengjes dhe Darke
  • Transporti komod max 16 persona
  • Siguracioni shendetesore
  • Shoqerimi ne shqip
Festa e Vitit te Ri
Viti i Ri ne Selanik
Nisja me date 30 Dhjetor, 3 dite
Vetem 129 €
Ne cmim perfshihen:

Akomodim*** + Darka e vitit te ri, Transporti komode max 16 persona, Siguracioni i shendetit, Shoqerimi ne shqip.

Viti i Ri ne Korfuz
Nisja me date 30 Dhjetor, 3 dite
Vetem 145 €
Ne cmim perfshihen:

Akomodim*** + Darka e vitit te ri, Transporti komode max 16 persona, Siguracioni i shendetit, Shoqerimi ne shqip, Bileta e tragetit

Viti i Ri ne Voskopoje ose Dardhe
Nisja me date 30 Dhjetor, 3 dite
Vetem 89 €
Ne cmim perfshihen:
Transporti, Akomodim dhe Darka e Vitit te Ri.
Viti i Ri ne Brazovice
Nisja me date 30 Dhjetor, 3 dite
Vetem 98 €
Ne cmim perfshihen:
Transporti, Akomodim dhe Darka e Vitit te Ri.
Krishtlindjet ne Selanik dhe Stamboll (Detaje)Dita 1, Nisja nga Tirana ne mengjes drejt Korces dhe pikes kufitare te Kapshtices. Bejme ndalesen e pare ne Pogradec ku dhe pime kafen e mengjesit dhe me pas vazhdojme rrugen drejt Selanikut.  Pas kryerjes se formaliteteve kufitare vazhdojme udhetimin ne drejtim te Selanikut.  Ne mbremje mberrijme ne Selanik ku akomodohemi dhe shijojme nje darke me Buzuqi,  (muzike live) dhe me pas, shetitje e lire.Dita 2, Pas mengjesit, na pret nje dite e ngjeshur me vizita ne vendet me te bukura te Selanikut qe nga Kulla e Bardhe, Harku i Triumfit, qyteti i lashte ne qendër e keshtu me radhe. Me pas nisemi ne drejtim te Stambollit.  Rruga shpalos pamje magjepse te bregdetit deri ne kufirin me Turqine. Ne mbremje jemi ne Stambollin e dy kontinenteve, akomodohemi ne hotel dhe shetitje e lire.
Dita 3, Nje mengjes i forte dhe nisemi menjehere ne pikat me te vizituara te Stambollit: Xhamia Blu, Ura e Bosforit ku dhe do te kalojme ne kontinentin Aziatik gjate nje shetitjeje me anije, vizitojme metrone e re qe kalon nen det nga Europa ne Azi si dhe ujembledhesin e madh te Stambollit qe gjendet nentoke i ndertuar  ne kohen sulltan Mehmetit ku dhe ndodhet pikenisja e rruges Egnatia.  Me pas mund te vizitoni  Kishen e Agiosofias, Pazarin e madh te famshem te Stambollit dhe ne mbremje shetitje e lire.
Dita 4, Pas mengjesit, marim rrugen e kthimit. Bejme nje pushim relaksues., Pasdite arrijme ne qytetin e bukur bregdetar te Kavalles, akomodohemi ne hotel dhe me pas, shetitje e lire.
Dita 5, Shijojme nje menjgjes ne breg te detit dhe nisemi menjehere per ne shtepine tone te dashur  qe na ka munguar prej disa ditesh duke mare me vete  mbresat me te mira te udhetimit qe lame pas.
Krishtlindjet ne Budapest-Viene-Beograd-Split (Detaje)
Dita 1. Nisja nga Tirana ne mengjes drejt pikes Kufitare te Morines. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare vazhdojme udhetimin tone drejt Prishtines e me pas drejt pikes kufitare te Merdarit. Pas hyrjes ne Serbi i drejtohemi qytetit te Nishit dhe me pas Kragujevac dhe vazhdojme rrugen ne autostraden e Beogradit. Pasdite arrijme ne kryeqendren Serbe dhe porten perendimore hyrese te Ballkanit, Beograd. Akomodohemi, darkojme dhe ne mbremje, shetitje e lire.
Dita 2. Pas mengjesit fillojme vizitat ne qytet qe nga Sheshi i Shqiptareve, Rruga e Shkodraneve, ndertesat ku eshte vendosur Bashkia, Pallati Presidencial, Parlamenti (ndertime te stilit arkitekturor: Barok-klasik), Kishen e Saves te shenjte. Me pas vizitojme piken me atraktive te Beogradit: Kalaja e Kalemegdanit me dy kullat, statujen e lirise, muzeun e armeve qe eshte i vendosur po ne kala, Uren e re me emrin Ada te inaguruar se fundmi ne vitin 2013, Beogradin e ri dhe me pas nisemi menjehere ne drejtim te Budapestit. Pasdite jemi ne kryeqytetin Hungarez, Budapest, akomodohemi ne hotel dhe shetitje e lire.
Dita 3. Nje mengjes i forte dhe fillojme te levizim ne qytetin e urave dhe pallateve te bukura mbreterore qe ndodhen ne te dyja anet e Danubit dhe qytetet perkatese Buda dhe Pesti. Me pas nisemi ne drejtim te kryeqytetit Austriak, Viene. Pas nje udhetimi mbreslenes me bukurite fantastike te Alpeve Austriake, ne darke jemi ne Vienen Klasike. Akomodohemi dhe shetitje e lire.
Dita 4 . Pas nje mengjesi vienez fillojme menjehe vizitat, qe nga burimi i bukur me parkun e vete madheshtor deri tek teatrot e bukura, Parlamenti e keshtu me radhe. Pasdite nisemi ne drejtim te Detit ne Kroaci dhe pikesisht i drejtohemi qytetit te bukur te Splitit. Pas 4-5 ore udhetimi para nesh shfaqet Adriatiku dhe qyteti i dyte me i madh ne Kroaci, Zadari ku popullsine me te madhe e perbejne shqipetaret e vjetër. Me tej vazhdojme udhetimin per ne Split Pasdite arrijme ne qytetin e vjeter te Splitit. Akomodohemi dhe shetitje e lire.
Dita 5. Nje mengjes dhe nje kafe ne shetitoren e bukur ne breg te detit te Splitit dhe vizitojme qytetin e vjeter qe ndodhet brenda Kalase me pazarin karakteristik te tij. Pasi kemi vizituar dhe kishen e bukur ne mes te qytetit te vjeter, nisemi ne drejtim te Dubrovnikut dhe me pas Tiranes, duke mare me vete mbresat me te bukura te udhetimit qe sapo lame pas.
Albanian Tours: Rruga Myslym Shyri (kthesa e gjykates), Pall. 27/Shk. 1, kati i dyte, Tirane
Tel/Fax: 042428552 | Mob: 069 3636877 | www.albanian-tours.com | [email protected]