RESTORANT
BEGEJA 1900
Ju Uron Gezuar Festat!
Ofertat me te mira
Per te festuar Krishtlindjet, Naten e Vitit te Ri 2015 apo organizuar nje feste kolektive me rastin e nderrimit te viteve, Restorant Begeja 1900 ju ve ne dispozicion mjediset e saj komode dhe ju ofron nje menu fantastike te perbere nga shume pjata te mrekullueshme.
MBREMJA E KRISHTLINDJEVE Muzike Live
Menuja
Bruskete me acuke e mocarella
Kokteil karkalec salc konjaku
Antipaste Mix djathrash
Antipaste Mix proshutrash
Antipaste Fruta Deti
Antipaste Chef
Tapas Pikante
Capunti karkalec pomodorini
Oktapod zgare
Arosto e furres me rozmarine
Specialitet fancez
Sallate Frutash
Embelsire tradicionale (baklava)
Vere me shishe
Uje, birre dhe pije freskuese
MBREMJA E VITIT TE RI Muzike Live
Per te festuar Naten e Vitit te Ri 2014 ne menyre sensacionale, Restorant Begeja 1900 ju ofron nje menu fantastike te perbere nga shume pjata te mrekullueshme.Ju ftojme te trokisni gotat ne kete nderrim viti me
njerezit e tuaj te dashur duke shijuar qiellin qe ndricon nga
fishekzjaret tek veranda jone.
16.000
lek/cifti
Femijet 0-5 vjec:
Falas
Deri 10 vjec:
50 % skonto
Menuja
Bruskete Tri Color
Antipaste Mix Djathrash( gorgonzola, emental,     parmigiano, mocarella, pikant, ananas)
Antipaste mix proshutrash (krudo, copa, spek,    milanez, shege)
Antipaste Oktapodi me patate e stika pishe
Antipaste Chef (kotolet, portokall, djath emental,     pomodori)
Sallate perime te pjekura dhe avulli
Tapas pikant ( spinaq, proshute, miser, speca)
Byrek Tradicional I Shefit
Capunti karkalec , pomodorini, borzilok
Kokteil karkalec me salce konjaku
Fileto Francez me salce soje dhe rukola
Gjel i Detit Tradicional ( me pershesh)
Embelsira tradicionale( Bakllava)
Sallate Frutash
Vere me shishe
Uje, birre e pije jo alkolike
Oferta per Grupe (gjate diteve te zakonshme) Muzike Live
Menu 1 Menu 2 Menu 3
• Bruskete Mix
• Antipaste Mix
• Antipaste Kapreze
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Sallate me pule, portokall, djath   emental, pomodori e Salce Dushi
• Tapas pikante
• Rizoto me fileto pule, lajthi,   bajame, rrush te thate
• Eskallop me salce limoni, berxolle   vici me rozmarine e shoqeruar me   patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale (bakllava)• Pijet Uje, Birre, Cola, Fanta , Vere   jane PA LIMIT
• Bruskete Mix
• Antipaste Kapreze
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Sallate me pule, portokall, djath emental, pomodori e Salce Dushi
• Tapas pikante
• Tave dheu
• Rizoto Ali Pasha & Rizoto Fiorentin
• Eskallop me salce limoni, berxolle vici me rozmarine e shoqeruar me patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale( bakllava)• Pijet Uje, Birre, Cola, Fanta, Vere jane PA LIMIT
• Bruskete Mix
• Antipaste Mix djathrash
• Antipaste mix proshutrash
• Antipaste fruta deti
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Sallate me pule, portokall, djath emental, pomodori e Salce Dushi
Kesadillas
• Capunti me karkalec, pomodorini e borzilok
• Orichetti me proshute e spinaq
• Kontrafilete kater djathrat, berxolle • vici me rozmarine e shoqeruar me patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale (bakllava)• Pijet Uje, Birre, Cola, Fanta, Vere jane PA LIMIT
Cmimi: 2.200 lek/ person Cmimi: 2.400 lek/ person Cmimi: 2.700 lek/ person
Restorant Begeja 1900
Blv “Gjergj Fishta” kulla 8, kati 10-te
Tel: 04 2 23 6371 | 067 20 05 132