Beograd

Tur 6-ditor Budapest-Viene-Zagreb-Beograd-Split

289 €

Nisja date 25.11.2014

Beograd

Tur 4-ditor Selanik-Stamboll

187 €

Nisja date 27.11.2014

Selanik

Tur 3-ditor ne Beograd

169 €

Nisja date 21.11.2014

Turi 6-ditor Budapest-Viene-Zagreb –Beograd-Split

Dita 1
Nga Tirana nisemi drejt pikes kufitare te Morines. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare i drejtohemi alpeve te Rozhajes ne Plave dhe me pas qytetit te pare ne Serbi, Novipazarit. Vazhdojme rrugen drejt Beogradit. Pasdite arrijme ne kryeqendren Serbe, akomodohemi dhe shetitje e lire.

Dita 2 Pas mengjesit vizitojme Beogradin, kalane e Kalejmajdanit, Sheshin e Shqiptareve, Rrugen e Shkodraneve, Uren e re Sava, Kishen me te njejtin emer, si dhe pallatin presidencial dhe ate te parlamentit serb. Se fundmi kalojme ne Beogradin e ri dhe nisemi menjehere per ne Budapest kryeqendren Hungareze. Pas 4-5 ore udhetimi, pasdite hyjme ne Budapestin e bukur, akomodohemi dhe shetitje e lire.

Dita 3 Vizitojme Buden dhe Pestin ne te dyja anet e Danubit, qendren dhe pallatet e mrekullueshme mbreterore dhe keshtjellat qe ndodhen pergjate lumit Danub qe ndan dy pjeset e qytetit: Buden dhe Pestin. Me pas marim rrugen per ne Kryeqendren e Klasicizmit, Viene. Pas nje udhetimi piktoresk me keshtjellat qe na shoqerojne pergjate autostrades sa majtas dhe djathtas, arrijme ne Viene akomodohemi dhe me pas shetitje e lire.

Dita 4
Pas nje mengjesi te forte Vienez shijojme bukurite perrallore te Vienes qe nga kopshtet gjigante dhe magjepsese e deri te ndertesat e teatrove e ato te Parlamentit dhe muzeumet mbreslenense. Pasi kemi perjetuar dhe pare ate qytet fantastik, nisemi drejt Zagrebit, kryeqytetit Kroat. Mbasdite pas nje udhetimi 4-5 oresh mberrijme ne kryeqendren Kroate, akomodim dhe shetitje e lire.

Dita 5 Menjehere fillojme eksplorimin e qytetit te Zagrebit, qytetin e vjeter, ndertesat e parlamentit dhe ajo presidenciale deri te shetitorja kryesore e qytetit. Me pas nisemi menjehere drejt qytetit bregdetar, Split. Pas 2-3 ore udhetimi ndjejme per here te pare pas kaq ditesh aromen e detit prane qytetit te Zadarit dhe me pas arrijme ne Split ku dhe kalojme naten e fundit romantike te turit tone. Akomodohemi dhe shetitje e lire.

Dita 6 Pasi vizitojme shetitoren e bukur prane portit bashke me qytetit e vjeter qe ndodhet prane tij, nisemi drejt Dubrovnikut dhe me pas i drejtohemi Tiranes qe na ka munguar aq shume. Ne darke arrijme ne Tirane me mbresat me te mira per udhetimin qe sapo lame pas.

Cmimi 289 euro

Akomodimi***
Mengjesi
Transporti komod maksimiumi 16 persona
Shoqerimi ne shqip
Siguracioni shendetesore
Nisja date 25.11.2014
Grupet jane te garantuara.

Turi 4-ditor Selanik-Stamboll

Dita 1 Nisja nga Tirana ne oren 7:30 min ne drejtim te qytetit te Pogradecit, ku dhe bejme nje pushim te shkurter kafeje. Me tej nisemi menjehere ne dretim te pikes kufitare te Kapshtices. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut, qytetit verior te Greqise i dyti per nga madhesia dhe popullsia. Mbas rreth 2-3 ore udhetimi, mbasdite mberrijme ne Selanik ku dhe akomodohemi. Pas nje pushimi te shkurter, bejme nje shetitje ne qendren e qytetit si dhe ne sheshin Aristotelis. Me pas shijojme nje darke tradicionale me Buzuqi.

Dita 2 Pasi
te kemi ngrene mengjesin, nisemi pa humbur kohe per te vizituar Kullen e Bardhe prane shetitores se bregdetit prej 4km, shtepine e Hasan Prishtines. Me pas qytetin e vjeter dhe Harkun e Trumfit bashke me Hamamin. Me tej, nisemi menjehere ne drejtim te Stambollit, qytetit te dy kontineteve. Rruga piktoreske te krijon mundesine per te shijuar bregdetin qe na shoqeron pothuajse gjate gjithe kohes me qytetin e Kavalles, Aleksandropullit. Pasi kemi pershkruar bregedetin e bukur te Kalkidit, pas 3-4 ore udhetim mberrijme ne piken kufitare Greqi-Turqi dhe vazhdojme rrugen drejte kryeqytetit turk. Ne mbremje arrijme ne Stamboll dhe pasi akomodohemi, shetitje e lire dhe darkojme.

Dita 3 Hame mengjesin dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti: qe nga Xhamia Blu ose sic e njohim me emrin Sulejmanie, e ndertuar nga arkitekti shqiptar Sinani; Kisha e Agia Sofies, me e madhja ne boten Otodokse; Ujesjellesin nen toke te sulltanit, per te arritur te pika kulminante e shetitjes prej 1.30min me anije nga ana Europiane poshte Ures se famshme te Bosforit deri ne anen tjeter Aziatike .Me pas bejme nje vizite ne Pazarin e vjeter dhe madheshtor te Stambollit, shetitje e lire dhe darkojme.

Dita 4 Pas nje menjgjesi te forte behemi gati per tu kthyer ne Atdhe me nje ndalese per tu relaksuar ne Selanik nese grupi deshiron ose vazhdojme ushetimin per ne Tr.

Cmimi 187 euro

Akomodimi***
Mengjesi Darka
Transporti komod maksimiumi 16 persona
Shoqerimi ne shqip
Siguracioni shendetesore
Nisja date 27.11.2014
Grupet jane te garantuara.

Turi 3-ditor ne Beograd

Dita 1 Nisja
ne mengjes ne drejt pikes kufitare te Morinit. Pas kryrjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Prishtines e me pas te Merdarit pikes kufitare qe lidh Kosoven me Serbine,pas hyrjes ne Serbi i drejtohemi qytetit te pare atij te Nishit,me pas Kragujevac dhe vazhdojme rrugen nepermjet Autostrades per ne qendren administrative te serbise Beograd,mbasdite arrijme ne kryeqendren Sllave,akomodohemi dhe shetitje e lire.

Dita 2
Pas mengjesit fillojme vizitat ne qendren e qytetit me shetitoren karakterstike, katadralen e madhe te Sh.Saves, Kalemegdanin, Kalan e madhe Kalemegdan, Beogradin e ri si dhe uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e shkodraneve,Sheshi Albania si dhe pallatin e Presidentit apo dhe ate te parlamentit si dhe ndertesa te tjera muzeale. Darkojme dhe sipas deshires shijojme nje nate me muzike popullore sllave live ne nje nga lokalet e Beogradit.

Dita 3
Nje mengjes te forte dhe marim rrugen e kthimit per ne Atdhe po nga Autostrada,duke mare me vete mbresat me te mira te udhetimit qe sapo lam pas.

Cmimi 169 euro

Akomodim***
Mengjes dhe Darke
Transporti komod max 16 person
Siguracioni shendetit
Shoqerimi ne shqip
Nisja me daten 21.11.2014

1.Bejme transporte te Femijeve per ne shkolle me mjete komode cmimi 65 mije leke ne muaj

2.Ofrojme per femijet nga 10-16 vjec,stervitje ne futboll te organizuara ne grupe te vogla me trajner profesionist dhe transport.Cmimi 65 mije leke ne muaj.

Albanian Tours

Rr. Myslym Shyri (kthesa e gjykates), Pall. 27/Shk. 1 kati i dyte, 1001 Tirana ALBANIA
Tel/Fax: +355 042428552 | Mob: +355 69 3636877
www.albanian-tours.com | e-mail: [email protected]