Gjithashtu, Albanian Tours ju ofron edhe:

Cdo fundejave ne Valbone, 3 dite, 58 €

Selanik

Tur 3-ditor ne Beograd

(6 vendet e fundit)

169 €

Nisja date 10.10.2014

Beograd

Tur 4-ditor Selanik-Stamboll

187 €

Nisja date 25.10.2014

Tur 3-ditor ne Beograd

Dita 1 Nisja
ne mengjes ne drejt pikes kufitare te Morinit. Pas kryrjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Prishtines e me pas te Merdarit pikes kufitare qe lidh Kosoven me Serbine,pas hyrjes ne Serbi i
drejtohemi qytetit te pare atij te Nishit,me pas Kragujevac dhe vazhdojme rrugen nepermjet Autostrades per ne qendren administrative te serbise Beograd,mbasdite arrijme ne kryeqendren Sllave,akomodohemi dhe
shetitje e lire.

Dita 2
Pas mengjesit fillojme vizitat ne qendren e qytetit me shetitoren karakterstike, katadralen e madhe te Sh.Saves, Kalemegdanin, Kalan e madhe Kalemegdan, Beogradin e ri si dhe uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e shkodraneve,Sheshi Albania si dhe pallatin e Presidentit apo dhe ate te parlamentit si dhe ndertesa te tjera muzeale. Darkojme dhe sipas deshires shijojme nje nate me muzike popullore sllave live ne nje nga lokalet e Beogradit.

Dita 3
Nje mengjes te forte dhe marim rrugen e kthimit per ne Atdhe po nga Autostrada,duke mare me vete mbresat me te mira te udhetimit qe sapo lam pas.

Cmimi 169 euro

Akomodim***
Mengjes dhe Darke
Transporti komod max 16 person
Siguracioni shendetit
Shoqerimi ne shqip
Nisja me daten 10.10.14

Tur 4-ditor Selanik-Stamboll

Dita 1
Nisja nga Tirana ne oren 7:30 min ne drejtim te qytetit te Pogradecit, ku dhe bejme nje pushim te shkurter kafeje. Me tej nisemi menjehere ne dretim te pikes kufitare te Kapshtices. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut, qytetit verior te Greqise i dyti per nga madhesia dhe popullsia. Mbas rreth 2-3 ore udhetimi, mbasdite mberrijme ne Selanik ku dhe akomodohemi. Pas nje pushimi te shkurter, bejme nje shetitje ne qendren e qytetit si dhe ne sheshin Aristotelis. Me pas shijojme nje darke tradicionale me Buzuqi.

Dita 2 Pasi
te kemi ngrene mengjesin, nisemi pa humbur kohe per te vizituar Kullen e Bardhe prane shetitores se bregdetit prej 4km, shtepine e Hasan Prishtines. Me pas qytetin e vjeter dhe Harkun e Trumfit bashke me
Hamamin. Me tej, nisemi menjehere ne drejtim te Stambollit, qytetit te dy kontineteve. Rruga piktoreske te krijon mundesine per te shijuar bregdetin qe na shoqeron pothuajse gjate gjithe kohes me qytetin e
Kavalles, Aleksandropullit. Pasi kemi pershkruar bregedetin e bukur te\ Kalkidit, pas 3-4 ore udhetim mberrijme ne piken kufitare Greqi-Turqi dhe vazhdojme rrugen drejte kryeqytetit turk. Ne mbremje arrijme ne Stamboll dhe pasi akomodohemi, shetitje e lire dhe darkojme.

Dita 3
Hame mengjesin dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti: qe nga Xhamia Blu ose sic e njohim me emrin Sulejmanie, e ndertuar nga arkitekti shqiptar Sinani; Kisha e Agia Sofies, me e madhja ne boten
Otodokse; Ujesjellesin nen toke te sulltanit, per te arritur te pika kulminante e shetitjes prej 1.30min me anije nga ana Europiane poshte Ures se famshme te Bosforit deri ne anen tjeter Aziatike.Me pas bejme nje vizite ne Pazarin e vjeter dhe madheshtor te Stambollit, shetitje e lire dhe darkojme.

Dita 4
Pas nje menjgjesi te forte behemi gati per tu kthyer ne Atdhe me nje ndalese per tu relaksuar ne Selanik nese grupi deshiron ose vazhdojme ushetimin per ne Tr.

Cmimi 187 euro

Akomodimi***
Mengjesi Darka
Transporti komod maksimiumi 16 persona
Shoqerimi ne shqip
Siguracioni shendetesore
Nisja date 25.10.14
Grupet jane te garantuara.

Albanian Tours

Rr. Myslym Shyri (kthesa e gjykates), Pall. 27/Shk. 1 kati i dyte, 1001 Tirana ALBANIA

Tel/Fax: +355 042428552 | Mob: +355 69 3636877
www.albanian-tours.com | e-mail: [email protected]