ALBES Cruises

Versioni online
Forward
Parisi-Image

Parisi dhe nata bavareze

Turi i madh i Parisit duke festuar ne Munih festen e Birres Bavareze, Disneyland-i , Lucerne e Milano

Organizohet nga ne me daten 2 Tetor.

Cmimi: vetem 389 euro

Programi:

2 Tetor : Tirane – Zagreb

3 Tetor : Zagreb – Munih
4 Tetor : Munih – Paris
5 Tetor : Paris
6 Tetor : Paris
7 Tetor : Paris – Lucerne – Milano
8 Tetor : Milano -Tirane

Salsburg
Mynih
Disney
Oktoberfest
Oktoberfest-Image

Munich Oktoberfest
(Festa e birres ne Mynih) eshte nje nga eventet dhe panairet me te
famshem e me te medhenj te botes. Oktoberfest 2014 nuk do te jete
ndryshe nga heret e tjera. Me rreth 6 milione njerez qe marrin pjese cdo
vit, ai eshte nje pjese e rendesishme e kultures Bavareze. Eshte nje
lloj Disneyland-i per te rritur! Nje nga gjerat qe duhet bere patjeter
ne jete!

Munich’s
Oktoberfest filloi si nje dasem per princin Bavarez Ludwig me
princeshen Therese nga Saxony-Hildburghausen me 12 Tetor 1810, ku moren
pjese banoret vendas. Sot Festa e Birres ne Mynih zhvillohet gjate
gjysmes se dyte te shtatorit deri ne javen e pare te tetorit.

Nje nga menyrat me te lehta per te shijuar Oktoberfest-in eshte te kontaktoni me ALBES Cruises,
si operatori me i mire per kete tur. Per cdo gje kujdesemi ne, juve ju
mbetet vetem qe te shijoni Oktoberfest 2014 se bashku me destinacionet e
tjera evropiane te perfshira ne kete tur.

Albes Cruises (prane Stadiumit Dinamo)Tel: 044805222 Cel: 0673239622; 0685673689; 0696136552 Email: [email protected]