RESTORANT
BEGEJA 1900
Ju Uron Gezuar Festat!
MBREMJA E KRISHTLINDJEVE Muzike Live
Menuja
Bruskete me acuke e mocarella
Kokteil karkalec salc konjaku
Antipaste Mix djathrash
Antipaste Mix proshutrash
Antipaste Fruta Deti
Antipaste Chef
Tapas Pikante
Capunti karkalec pomodorini
Oktapod zgare
Arosto e furres me rozmarine
Specialitet fancez
Sallate Frutash
Embelsire tradicionale (baklava)
Vere me shishe
Uje, birre dhe pije freskuese
8.000

lek/cifti

Femijet 0-5 vjec:
Falas
Deri 10 vjec:
50 % skonto
MBREMJA E VITIT TE RI Muzike Live
Per
te festuar Naten e Vitit te Ri 2014 ne menyre sensacionale, Restorant
Begeja 1900 ju ofron nje menu fantastike te perbere nga shume pjata te
mrekullueshme.

Ju ftojme te trokisni gotat ne kete nderrim viti me
njerezit e tuaj te dashur duke shijuar qiellin qe ndricon nga
fishekzjaret tek veranda jone.

16.000

lek/cifti

Femijet 0-5 vjec:
Falas
Deri 10 vjec:
50 % skonto
Menuja
Bruskete Tri Color
Antipaste Mix Djathrash( gorgonzola, emental,     parmigiano, mocarella, pikant, ananas)
Antipaste mix proshutrash (krudo, copa, spek,    milanez, shege)
Antipaste Oktapodi me patate e stika pishe
Antipaste Chef (kotolet, portokall, djath emental,     pomodori)
Sallate perime te pjekura dhe avulli
Tapas pikant ( spinaq, proshute, miser, speca)
Byrek Tradicional I Shefit
Capunti karkalec , pomodorini, borzilok
Kokteil karkalec me salce konjaku
Fileto Francez me salce soje dhe rukola
Gjel i Detit Tradicional ( me pershesh)
Embelsira tradicionale( Bakllava)
Sallate Frutash
Vere me shishe
Uje, birre e pije jo alkolike
Oferta per Grupe (gjate diteve te zakonshme) Muzike Live
Menu 1 Menu 2 Menu 3
• Bruskete Mix
• Antipaste Mix djathrash
• Antipaste Kapreze
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Sallate Chef
• Tapas pikante
• Rizoto me fileto pule , lajthi ,   bajame, rrush te thate
• Gjoks pule me salce limoni,   berxolle vici me rozmarine e   shoqeruar me patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale( bakllava)
• 1 uje 0.5 lt Natyral
• 1 gote vere ose birre ose pije    freskuese
• Bruskete Mix
• Antipaste Mix djathrash
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Xaxiq
• Sallate Begeja
• Sallate Chef
• Kesadillas
• Qofte vici zgare
• Rizoto fiorentin me proshute e   spinaq
• Kontrafilete me gorgonzola,   berxolle vici me rozmarine e   shoqeruar me patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale( bakllava)
• 1 uje 0.5 lt Natyral
• 1 gote vere ose birre ose pije    freskuese
• Bruskete Mix
• Antipaste Mix djathrash
• Antipaste Mix proshutrash
• Sallate perime zgare dhe avulli
• Sallate Chef
• Kesadillas
• Capunti me karkalec , pomodorini   e borzilok
• Orichetti me proshute e spinaq
• Kontrafilete me gorgonzola,   berxolle vici me rozmarine e   shoqeruar me patate furre
• Sallate frutash
• Embelsire tradicionale( bakllava)
• 1 uje 0.5 lt Natyral
• 1 gote vere ose birre ose pije    freskuese
* Me pije pa limit: 2800 lek/person
Cmimi: 2.200 lek/ person Cmimi: 2.400 lek/ person Cmimi: 2.500 lek/ person
Restorant Begeja 1900
Blv “Gjergj Fishta” kulla 8, kati 10-te
Tel: 04 2 23 6371 | 067 20 05 132 | 067 20 58 287