Ky email permban edhe foto. – Shikojeni ketu
Mendoni per ujin!
Problemet kryesore dhe zgjidhja

Uji lidhet praktikisht me cdo dhome ne shtepine tuaj. Cilesia e tij ndikon jo vetem ne shijen dhe aromen qe ai mbart, por edhe ne ushqimin qe gatuani, shendetin ne pergjithesi dhe ate te lekures e flokeve ne vecanti. Per me tej, cilesia e ujit ndikon se sa gjate do te rrojne instalimet tuaja hidraulike dhe pajisjet qe e perdorin ate.
Ka shume arsye pse nje uje i mire mund ta ndryshoje jeten tuaj.
Ne ju ftojme qe te mesoni me shume se si ndikon uji ne jeten tuaj te perditshme.
Kuzhine
Frigorifer/sobe/furre/lavaman/pjatalarese/uje i pijshem
Image
Uji i forte
Uji i forte krijon nje shtresezim ne pajisjet tuaja qe mund ta shkurtoje jeten e tyre me nje te treten. Ju dalloni njolla mbi enet e kuzhines, lavaman, sendet dekorative dhe materialet prej qelqi.
Uji me klor
Klori ne ujin e pijshem ka shije dhe ere te keqe. Ai mund te thaje guarnicionet e pajisjeve dhe te shkurtoje jeten e tyre. Mbi te gjitha, eshte shkencerisht e provuar se klori demton shendetin.
Tirane-Zagreb-Salsburg-Munih-Paris-Disneyland-Lucerne-Milano-Verona-Split
Uje me shije dhe arome te keqe
Ka disa papasterti qe mund ti japin ujit qe perdorni shije dhe ere te keqe. Mineralet e tretura, squfuri dhe algat jane disa prej tyre.
Uji i turbullt
Shkaktar jane grimcat e ngurta te cilat mund te permbajne baktere, parazite si edhe te demtojne veshkat tuaja.
Banjo
Lavaman/wc/dush/vaske
Image
Uji i forte
Uji i forte mund te irritoje lekuren dhe te lere njolla ne pajisjet qe perdorni e te cilat pastrohen me veshtiresi.
Image
Uji me klor
Uji me klor mund ti “thaje” floket tuaja si dhe t’ju irritoje lekuren. Ju mund te dalloni se lekura juaj mban arome pishinash.
Image
Uje me shije dhe arome te keqe
Aroma dhe shija e keqe e ujit mund ta shnderroje larjen e dhembeve ne nje pervoje te hidhur.
Image
Njollat
Njollat ne pajisje, vaske, lavaman, dush dhe tualete jane te bezdisshme dhe te veshtira per tu pastruar.
Paisje
Lavatrice/ujengrohes/tuba shkarkimi
Image
Uji i forte
Uji i forte eshte nje “takse” per rrobat tuaja. Ai i cngjyros dhe i ashperson ato si edhe shkurton jeten e tyre. Ai ul eficencen e pajisjeve ngrohese dhe i demton ato.
Image
Uje me arome te keqe
A nuk ju duket ironike qe shtepine dhe rrobat t’i pastroni me uje me arome te keqe? Kurre mos e beni kete!
Image
Ndryshku
Ne rast se rrobat tuaja jane me njolla edhe pas larjes, ndryshku eshte fajtori kryesor per kete. Gjithashtu ju mund te dalloni njolla ndryshku edhe ne makinen larese.
Per te gjitha keto:
“Albuji shpk” e ka nje zgjidhje!
Albuji shpk
Rruga Dritan Hoxha, Blloku i pallateve Gintash, Laprake, Tirane
Tel: 0682088232 | 0665867474 | 0694722963 Web: www.albuji.com
Ky email u shpernda nga postajuaj.com